Kemal'in Forum Dünyası
Sohbet ve Tanışma forumu Misafirlere'de açıktır.
Forumların tamamını görebilmek için KAYIT yaptırmanız gerekmektedir. Eğer zaten üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Son olarak şifrenizi yazdıktan sonra mail adresinize aktivasyonunuz gönderilmiştir diye bir mesaj çıkacaktır. Lütfen mailinizden aktivasyonunuzu yapınız. Birçok kişinin aktivasyonunu ben yapmak zorunda kaldım. Eğer Hotmail kullanıyorsanız mail'iniz spam olarak değerlendirilip önemsizler arasına kaydedilmiş olabilir gelen maillerde gözükmüyorsa oraya da bakınız. Eğer aktivasyonunuzu kendiniz yapmazsanız ben yapıncaya kadar forumları göremezsiniz.
Eğer bir site sahibi iseniz imzanıza sitenizin link eklenmiş (BBcode)reklam bannerını ekleyerek reklamını yapabilirsiniz. Yardım isterseniz memnuniyetle yardımcı olurum.
İyi eğlenceler ve güzel paylaşımlar dilerim.


Kemal'in Forum Dünyası

Forum'a şu ana kadar 394 mesaj atıldı.
 
AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 PETER & THE WOLF

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
aslankemal
Admin
avatar

Erkek
Koç Domuz
Mesaj Sayısı : 1417
Nerden : İSTANBUL
Kayıt tarihi : 18/12/08

KİŞİSEL ALANIM
MAKSAT MUHABBET MAKSAT MUHABBET: ...........Karbon madde temelli erkek kalıbı bedenindeki vücut ülkesinde ruhu ve nefsi; İnsan-ı Kamil (Adam Kadmon, Cheun-jen, Purusha) ile Hayvan-İnsan arasında iç savaş halinde bir insan.
BUNLARI DİNLİYORUM BUNLARI DİNLİYORUM: Klasik Gitar; Andres Segovia, David Russell, Miloš Karadaglić, Kaori Muraji, Xuefei Yang ......

MesajKonu: PETER & THE WOLF   Salı Eyl. 28, 2010 5:56 pm

Aşağıdaki tanıtım ve yorumlar Google Translate kullanılarak çevrilmiştir.
Sergei Prokofiev 'in fantastik müzikal masalı "Peter ve Kurt" 2008 Oscar kazanan bu yenilikçi yeni animasyonlu yorumlanması, yeni hayat verilir ® En İyi Kısa Animasyon Filmi için. "Oldies will remember the work from school music lessons," wrote London's OBSERVER, "while those coming to the story for the first time will be delighted with this darkly comic modernization." "Ilk defa hikaye gelenler bu karanlık komik modernizasyon memnun edilecek." "Oldies okul müzik dersleri çalışma hatırlar", Londra'nın GÖZLEMCİ yazdı Originally composed in 1936, the piece famously uses personified instruments in the orchestra to tell the story -- also penned by the composer -- of young Peter and his animal friends the Duck, the Bird, and even a mischievous Cat (represented by an oboe, flute, and clarinet respectively). Ayrıca besteci tarafından kaleme - - genç Peter ve onun hayvan arkadaşlar Duck, Kuş ve hatta yaramaz kedi (bir obua ile ifade Aslen 1936 yılında oluşan, parça ünlü hikaye anlatmak için orkestra şahsında araçları kullanmaktadır sırasıyla, flüt ve klarnet). Peter, himself represented by the string section, becomes an unsuspecting hero and outwits the Wolf (French horns), who's intent on menacing his small Russian village -- not to mention Peter's beloved animal friends. Peter, kendisini dize bölümü tarafından temsil, masum bir kahraman haline gelir ve tehditkar onun küçük Rus köyü niyet var Wolf (Fransız boynuzları), outwits - Peter sevgili hayvan arkadaşlar saymıyorum. Conceived and directed by award-winning animator Suzie Templeton, this modern-day "Peter & the Wolf" uses stop-frame model animation, puppets, and digital photography to retell the enduring classic story, and features the Philharmonia Orchestra under the direction of Mark Stephenson performing Prokofiev's beloved score. Tarafından tasarlanan ve yönettiği ödüllü bu modern-day "Peter & the Wolf" kalıcı klasik hikaye anlatmak için stop-frame modeli animasyon, kukla ve dijital fotoğraf kullanır, ve Mark yönetimindeki Philharmonia Orkestrası özellikleri, Suzie Templeton animatör Stephenson performanslı Prokofiev'in sevgili skoru.

Mark Stephenson also helmed the Philharmonia Orchestra for the film's live world premiere at London's Royal Albert Hall in September 2006. Mark Stephenson, 2006 Eylül ayında Londra'daki Royal Albert Hall'de filmin canlı dünya prömiyeri için Philharmonia Orkestrası miğferli. The Philharmonia was founded in 1945, primarily as a recording orchestra. Philharmonia öncelikle bir kayıt orkestrası olarak, 1945 yılında kurulmuştur. It is the world's most recorded orchestra with more than 1,000 releases and is comprised of more than 80 musicians giving concerts in London and at its residencies and other venues around the UK, in addition to touring all over the world. Bu, 1000'den fazla sürümler ile dünyanın en kaydedilen orkestra ve Londra'da ve tüm dünyayı dolaşarak yanı sıra Birleşik Krallık etrafındaki binaları ve diğer mekanları, konserler veren 80'den fazla müzisyenlerinden oluşmaktadır.

Sergei Prokofiev completed "Peter and the Wolf" after resettling in Moscow from Paris in 1936. Sergei Prokofiev, 1936 yılında Paris ve Moskova'da yerleştirilme sonra "Peter ve Kurt" tamamlandı. By the autumn of the previous year, he had composed a dozen pieces for children, which according to his diary, were "published in a volume entitled 'Music for Children,' Op. 65." Geçen yılın sonbaharında, onun günlüğü göre, çocukların için bir düzine adet, yazdığım "başlıklı bir hacim yayınlanan 'Çocuklar için Müzik,' Op. 65." Although the official debut of "Peter and the Wolf" on May 2 at Moscow Children's Musical Theater was not a resounding success, the piece has subsequently delighted audiences of all ages and become his best-known work, performed by almost every ensemble, and used as an instructional tool to help children learn about the different instruments of the orchestra. Moskova Çocuk Müzikal Tiyatrosu, 2 Mayıs tarihinde "Peter ve Kurt" resmi ilk yankılanan bir başarı olmamasına rağmen, parça her yaştan sonra seyirci kitlesinin beğenisini vardır ve hemen hemen her topluluğu ile onun en çok tanınan eseri haline ve kullanılan çocuk orkestranın farklı enstrümanlar hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için bir öğretim aracı olarak. Discover more about how Prokofiev's composition was created and its story in the essay by contributor Tim Smith. Prokofiev kompozisyon oluşturulur ve onun hikayesi nasıl hakkında daha fazla bilgi edinin kompozisyon katkıda Tim Smith. The winner of numerous international awards, including a Best Animation BAFTA Award for her 2001 short film DOG, director Suzie Templeton reveals more about adapting Prokofiev's story and creating this animated version in Dialogue . Watch an excerpt from the film, which was made at Poland's award-winning Se-ma-for animation studio and took five years to complete. Onu 2001 yılı kısa filmi KÖPEK için En İyi Animasyon dalında BAFTA Ödülü de dahil olmak üzere sayısız uluslararası ödül, kazanan, yönetmen Suzie Templeton Prokofiev hikayesini uyarlanması ve bu animasyonlu sürümü oluşturma hakkında daha fazla ortaya Diyalog . İzle Polonya ödül yapıldı filmi, bir alıntı ödüllü animasyon stüdyosu Se-ma-için ve tamamlanması beş yıl sürdü.


Special funding for "PETER & THE WOLF" is provided by the LuEsther T. Mertz Charitable Trust. "PETER & KURT" için özel fon LuEsther T. Mertz Charitable Trust tarafından sağlanmaktadır.

Sergei Prokofiev dışında hiçbir şey meydana olsaydı "Peter ve Kurt" diye oldukça büyük bir iz bırakmış olacaktı. The work has helped introduce generations of children to the instruments of the orchestra and the concept of telling a story through music, fulfilling the goal Prokofiev set for himself in 1936. Iş orkestra ve Prokofiev, 1936 yılında kendisi için belirlenen amacı gerçekleştirmek, müzik aracılığıyla bir öykü anlatma kavramının araçları ile çocukların nesillere tanıtmak yardımcı oldu. Although this particular narrative, also written by the composer, isn't entirely cheery -- the wolf's swallowing of an unfortunate duck comes to mind -- the sonic side of things is so inventive and engaging that the whole thing seems somehow thoroughly uplifting. Ayrıca besteci tarafından yazılmış bu özel anlatı, tamamen neşeli olmasa da - kurt yutma talihsiz bir ördek akla geliyor - şeyler sonik tarafı öyle yaratıcı ve herşeyi şekilde iyice moral görünüyor çekici olduğunu. Even in the sometimes darker, moodier version of "Peter & the Wolf" brilliantly directed by animator Suzie Templeton being shown on GREAT PERFORMANCES, there is an affecting turn toward the light (moonlight, in this case) at the end. Hatta parlak Suzie Templeton BÜYÜK PERFORMANS üzerinde gösteriliyor animatör yönettiği "Peter & the Wolf" nin bazen koyu, moodier sürümü, sonunda ışığa doğru bir etkileyen dönüş (ay ışığı, bu durumda) vardır. Since the score's ingenious match of character to instrument enables listeners of practically any age to envision the scenes easily, the brief, original text gets the job done neatly. Enstrümanın karakter puanı en dahice maçı kolayca sahneleri hayal etmeye hemen her yaştan dinleyiciye sağladığı için, kısa, özgün metni düzgün işi alır. But chances are, Prokofiev would have loved the way Templeton opens up the story, providing such a rich world of imagery and action that no words are spoken at all, while the music is treated with total respect. Ama şans, Prokofiev müzik toplam saygı ile tedavi edilirken Templeton, hikaye açılır görüntü ve hiçbir kelime hiç konuşulduğu bu eylemi böylesi zengin bir dünya sağlayarak yolu isterdim edilir.

In 1935, in addition to working on his stunning ballet score "Romeo and Juliet," Prokofiev wrote several short pieces for children, a genre that suddenly seemed to be in demand. 1935 yılında, onun çarpıcı bale skoru üzerinde çalışmaya ek olarak "Romeo ve Juliet" Prokofiev çocuklar için çeşitli kısa parçalar, aniden talep olarak görünüyordu bir tür yazdı. Fortuitously, during this same period, the composer attended a couple of events at the Moscow Children's Musical Theater, taking his own kids along. Tesadüfen, bu aynı dönemde, besteci boyunca kendi çocukları alarak, Moskova Çocuk Müzikal Tiyatrosu olayların bir çift katıldı. The director invited him to write something for the theater, and Prokofiev quickly accepted. Yönetmen onu tiyatro için bir şey yazmak davet ve Prokofiev hızla kabul etti. "In the spring of 1936," he recorded in his diary, "I started a symphonic tale for children titled 'Peter and the Wolf,' Op. 67, to a text of my own. [Prokofiev had first rejected a text prepared by a poet recommended by the theater director, on the grounds that it was clichéd.] Every character in the story had its own motif played each time by the same instrument. ... Before each performance, the instruments were shown to the children and the themes played for them; during the performance, the children heard the themes repeated several times and learned to recognize the timbres of the different instruments. The text was read during the pauses in the music, which was disproportionately longer than the text -- for me, the story was important only as a means of inducing the children to listen to the music.'' "1936 baharında," onun günlüğüne kaydedilen, "Ben kendime ait bir metne, 'Peter ve Kurt,' Op. 67 başlıklı çocuklar için senfonik bir masal başladı. [Prokofiev ilk tarafından hazırlanan bir metin reddetmişti Bu klişeleşmiş olduğu gerekçesiyle tiyatro yönetmeni tarafından önerilen bir şair.] Hikayedeki her karakterin kendine özgü motif aynı cihaz tarafından her zaman oynamıştı .... her performans önce, aletleri çocukların ve gösterildi temalar onlar için oynadı; performansı sırasında, çocukların temaları birkaç kez tekrarladı duydum ve farklı enstrümanların tınılar tanımayı öğrendim metin metinden daha orantısız uzundu müzik, duraklamalar sırasında okunan - benim için. , hikayenin sadece müzik dinlemek için çocukların inducing bir araç olarak önemlidir.''

Clearly inspired by the concept, Prokofiev finished composing in one week, taking just another week to do the orchestration. Açıkçası kavramı esinlenerek, Prokofiev orkestrasyon yapmak için sadece bir hafta daha alarak, bir hafta içinde beste bitirdi. A measure of his devotion to the project can be seen in the fact that he agreed to accept whatever fee the theater could afford. Projeye bağlılığını ölçüsü o tiyatro göze olabilir ne olursa olsun ücret kabul ettiğinizde aslında görülebilir.

The scenario of "Peter and the Wolf" is straightforward. "Peter ve Kurt" senaryosu basittir. A boy (depicted by strings) wanders through nature, observing a duck (oboe), a bird (flute), and a cat (clarinet). Bir çocuk (dizeleri ile gösterilir) bir ördek (obua), bir kuş (flüt) ve bir kedi (klarnet) gözlemleyerek, doğa yoluyla dolaşır. The cat tries to catch the bird. Kedi kuş yakalamak için çalışır. Peter's grandfather (bassoon) admonishes him for wandering in a place where a wolf might attack and makes him return home. Peter dedesi (fagot) bir kurt saldırabilir bir yerde dolaşıp onu admonishes ve onu eve geri yapar. From that safe place, sure enough, Peter soon sees a wolf (horns) arrive on the scene. Bu güvenli bir yerden, emin yeterli, Peter yakında bir kurt (korna) sahneye geliyor görüyor. The wolf wolfs down the duck and then threatens the bird and cat. Kurt ördek aşağı Wolfs ve daha sonra kuş ve kedi tehdit etmektedir. Determined to thwart the aggressor, Peter sneaks back outside and manages to catch the animal, with the help of the bird and a rope. Saldırgan engellemeye kararlı olan Peter geri dışında gizlice ve kuş ve bir ip yardımıyla, hayvan yakalamak için yönetir. When hunters (lots of timpani and bass drum) arrive on the scene, anxious to kill the wolf, Peter urges them to let the animal be taken to a zoo instead. Avcılar (timpani çok ve bas davul) sahneye geldiğinde, kurt öldürmek için endişeli Peter hayvan yerine, bir hayvanat bahçesi için alınacak izin davet etmektedir. As they all head off in happy procession, the duck can be heard quacking inside the wolf's stomach, "for, in his hurry, the wolf had swallowed her whole." Mutlu bir alay içinde hepsi kafanı gibi, ördek "onun acelesi, kurt onu bütün yutmuş, için.", Kurt mide içinde quacking duyulabilir


Referenced Source: Başvurulan Kaynak:
Prokofiev, Sergei. Prokofiev, Sergei. SOVIET DIARY 1927 AND OTHER WRITINGS. SOVYET GÜNLÜĞÜ 1927 ve diğer yazıları. Trans. Trans. and ed. ve ed. Oleg Prokofiev. Oleg Prokofiev. Boston: Northeastern University Press, 1992. Boston Northeastern University Press, 1992.

Harlow Robinson Prokofiev onun 1987 biyografisini yazdığı gibi hikayenin bir ahlaki varsa, "bu gibi görünüyor: kurulan inançlar (Büyükbabasının dikkat) meydan okuma ya da risk almak korkmayın O Peter bağımsızlığını, zekilik ve olduğunu. cesaret o günü kurtarmak, o duvarı aşarak dedesi isyan olmasaydı, kurt yakalandı asla Bu açıdan bakıldığında, 'Peter ve Kurt' bir kurnazca yıkıcı yolu, çocuk güvenmeye teşvik. kendi yaşlıların büyük deneyimi (ve atalet) kendi fikir değil. "

It's entirely possible, of course, to view the piece as pure entertainment and music appreciation, devoid of any hidden message. Herhangi bir gizli mesaj yoksun saf eğlence ve müzik beğenisini gibi parça görüntülemek için, tabii, tamamen mümkündür.

The first performance featured Prokofiev at the keyboard and was a hit with the young audience at the Children's Theater. İlk performans klavye Prokofiev özellikli ve Çocuk Tiyatrosu'nda genç izleyici ile bir hit oldu. A formal, public performance a few days later "was rather poor and did not attract much attention," the composer entered into his diary. Bir resmi, kamu performans birkaç gün sonra "oldukça kötü olduğunu ve çok dikkat çekmek değildi," besteci onun günlüğü girdi. But the fate of "Peter and the Wolf" quickly improved. Ama "Peter ve Kurt" kaderini hızla düzeldi. Within a few weeks, yet another performance was given in Moscow, and this time, there was no mistaking the triumph. Birkaç hafta içinde, bir başka performans Moskova'da verildi ve bu sefer, zafer hiçbir karıştırıyorsun yoktu. In short order, the work was charming audiences far beyond Soviet Russia. Kısa bir süre içinde, iş çok Sovyet Rusya ötesinde büyüleyici bir izleyici oldu. It clearly knew no geographic or demographic boundaries. Açıkça, coğrafi ve demografik sınır tanımıyordu. And the educational element was grasped from the start; concerts for young people were not complete without it. Ve eğitim elemanı baştan farkedildiğinin; gençler için konserler olmadan tam olmazdı.

That Prokofiev should have created such a masterpiece isn't at all surprising. Prokofiev gibi bir başyapıt de şaşırtıcı değildir yaratmış olmalıdır bu. Robinson explains it neatly: "Long after his own idyllic childhood, he continued to love children for their unfettered imagination, sense of play and inability to dissimulate. That he never forgot what it meant to be a child, and how children think, is evident in the playful but never condescending music he wrote for them, most of all the phenomenally successful 'Peter and the Wolf,' written when Prokofiev was a boy of forty-five." O bir çocuk olmanın ne demek unuttum asla olmaz Uzun kendi pastoral çocukluk sonra, o oyun ve iki yüzlülük yetersizlik onların sınırsız hayal gücü, duygu için çocukları sevmeye devam ", ve çocukların nasıl düşündüklerini, açıktır:. Robinson düzgünce açıklıyor şakacı ama küçümseyici asla müzik o Prokofiev kırk beş bir çocukken yazdığı 'Peter ve Kurt', onlar için tüm Olağanüstü başarılı çoğu yazdı. "

Over the decades, the work has been performed by virtually every orchestra and conductor and has also attracted an endless list of narrators, including an impressive number of A-listers from virtually every field, among them Sting, David Bowie, Patrick Stewart, John Gielgud, Sophia Loren, Sean Connery, Boris Karloff, Jack Lemmon, William F. Buckley, Captain Kangaroo, and the inimitable Dame Edna Everage (aka Barry Humphries). On yıllar boyunca, iş hemen hemen her orkestra ve orkestra şefi tarafından gerçekleştirilmiş olan ve aynı zamanda aralarında hemen her alanına ait A-HENÜZ etkileyici bir numara, David Bowie, Patrick Stewart, John Gielgud Sting dahil Ravilerden sonsuz bir liste, çekti , Sophia Loren, Sean Connery, Boris Karloff, Jack Lemmon, William F. Buckley, Kaptan Kanguru ve eşsiz Dame Edna everage (aka Barry Humphries). And, of course, there have been many comic takeoffs on the story as well, including those by the likes of Weird Al Yankovic, PDQ Bach (aka Peter Schickele), and Allan Sherman. Ve elbette, Al Yankovic, PDQ Bach (aka Peter Schickele) ve Allan Sherman gibilerinin de dahil olmak üzere, hem hikaye çok komik kalkışta olmuştur.

Now comes Suzie Templeton's provocative animated, wordless version, set in our own time and in a Russia that, on the surface, does not seem to have improved much from the bleakest Soviet days. Şimdi, yüzeyde, en karanlık Sovyet gün çok düzeldi görünmüyor kendi zaman ve Rusya'da set Suzie Templeton kışkırtıcı animasyon, sözsüz versiyonu, geliyor. But in that ominous world, the spirit of an inquisitive, sensitive, brave boy glows and grows as brightly as ever. Ama bu uğursuz dünyada, bir meraklı, duyarlı, cesur çocuk ışımalar ruhu ve gibi parlak zamanki gibi büyür.


Referenced Source: Başvurulan Kaynak:
Robinson, Harlow. Robinson, Harlow. SERGEI PROKOFIEV: A BIOGRAPHY. Sergei Prokofiev: Bir BİYOGRAFİ. New York: Viking Penguin, 1987. New York: Viking Penguin, 1987.

_________________
SPONSOR
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://aslankemalaslan.tr.gg
 
PETER & THE WOLF
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Kemal'in Forum Dünyası :: SİNEMA FORUMLARI :: KISA METRAJ FİLMLER-
Buraya geçin: